Gdy pieśni śpiewają – Mistrz i Uczeń – H.M. Górecki i E. Knapik

 

Godło, flaga RP     

DOFINASOWANO ZE ŚRODKÓW BUDŻETU PAŃSTWA
MUZYCZNY ŚLAD  2021

Gdy pieśni śpiewają – Mistrz i Uczeń – H.M. Górecki i E. Knapik

DOFINASOWANIE: 12 000,00 zł
CAŁKOWITA WARTOŚĆ:  29 914,04 zł

Światowe premiery fonograficzne kompozycji Profesora Eugeniusza Knapika na 10. rocznicę śmierci Henryka Mikołaja Góreckiego Góreckiego.
Henryk Mikołaj Górecki, patron Filharmonii Śląskiej – skomponował II Kwartet smyczkowy „Quasi una fantasia” op. 64 i III Kwartet smyczkowy „…pieśni śpiewają” op. 67, które na płycie towarzyszą utworom prawykonanym w listopadzie 2020 przez filharmoników śląskich, skomponowanych przez ucznia Góreckiego – Eugeniusza Knapika; Pieśń „Gdy…” na sopran i orkiestrę smyczkową skomponowana w hołdzie Góreckiego w jego 10. rocznicę śmierci (oparta jest na tekście do III Kwartetu smyczkowego Góreckiego) oraz „Podróż długa” na sopran, baryton i orkiestrę smyczkową.
Podwójna płyta powstała z udziałem zespołu Filharmonii Śląskiej – Śląską Orkiestrą Kameralną i znakomitych solistów: Sylwii Olszyńskiej, Moniki Sendrowskiej, Tomasza Raka.

 

Czas realizacji projektu: 06.05.2021 ” 31.12.2021

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego, w ramach programu „Muzyczny ślad”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca

Logo MKiDN

PARTNERZY