Misja i wizja

Po miesiącach bez muzyki, po okresie odbierania jej przez ekrany komputerów, po momentach, w których czekaliśmy wszyscy na powrót normalności – usłysz nas od_nowa. Odnawiamy relacje, zdwajamy siły i w pełnej gotowości czekamy na Was. Pozwólcie muzyce dodać Wam sił i przypomnijcie sobie, jaką ma w sobie moc. Zasiądźcie na naszej widowni i od_nowa zakochajcie się w Filharmonii Śląskiej.

Muzyka to energia, pasja, symbioza talentu, ciężkiej pracy i radości. Muzyka to sposób ekspresji, przekazywania kawałka siebie. To przez nią na co dzień się komunikujemy. Używamy naszych głosów, rąk, całego ciała, aby piękno płynące z każdego taktu, każdej nuty, każdej pauzy, było jak najbliżej, byście mieli je na wyciągnięcie ręki.

Od_nowa to nie tylko wejście w świat koncertów w nową energią. To także kontynuacja – z jeszcze większą werwą – działań proekologicznych. EKO Koncerty, EKO Warsztaty, EKO Uczynki… to wszystko i wiele innych, codziennych działań będzie nam towarzyszyć dalej. Bądźcie EKO razem z nami – nieprzerwanie i od_nowa.

Odkryjcie od_nowa sposób uczestnictwa w koncercie i przekonajcie się, że może być on nie tylko ucztą dla uszu, ale i dla oczu. Poczujcie, jak technologia łączy się w doskonałej harmonii z tradycją poprzez nowy cykl HoloGramy. To u nas znajdziecie jedyną w Europie filharmoniczną salę wyposażoną w ekran mgłowy, przeznaczony do produkcji hologramów. To u nas zobaczycie, jak najnowsze zdobycze techniki współistnieją i uzupełniają się z muzyką na żywo. To z nami będziecie chcieli spędzać muzyczne chwile.

Usłysz nas od_nowa!

Misja:

Działamy po to, by każdy, dla którego nie ma życia bez muzyki, miał możliwość bezpośredniego styku z dziełami największych twórców. Nasi wybitni muzycy – instrumentaliści i wokaliści – wkładają cały swój kunszt, doświadczenie, a przede wszystkim serce w to, by wykonywane przez nich zarówno na scenach Filharmonii, jak i na zewnątrz kompozycje  zachwycały nawet najbardziej wymagających słuchaczy.

Filharmonia Śląska kompleksowo krzewi i upowszechnia kulturę muzyczną w regionie, Polsce i poza jej granicami poprzez:

  • organizację koncertów w siedzibie i poza nią
  • działalność edukacyjną (koncerty, audycje, warsztaty)
  • cykliczne wydarzenia – Międzynarodowy Konkurs Dyrygentów im. Grzegorza Fitelberga i Międzynarodowe Dni Henryka Mikołaja Góreckiego
  • działalność wydawniczą (płyty, nagrania video,  książki, programy koncertowe i druki okolicznościowe) i popularyzatorską (wystawy, gry scenariuszowe, konkursy)
  • realizację idei „Kultura dostępna” wobec osób zagrożonych wykluczeniem społecznym, terytorialnym oraz osób  niepełnosprawnych
  • aktywne uczestnictwo w regionalnych i narodowych strategiach rozwoju

Wizja:

Celem naszych działań jest jak najpełniejsze spełnienie oczekiwań słuchaczy oraz rozpowszechnianie polskiej kultury muzycznej. Chcemy, by stała się ona rozpoznawalna i doceniana nie tylko na poziomie regionalnym czy krajowym, ale również na polu międzynarodowym.  Chcemy zadbać także o to, by artystyczny dorobek i rola Henryka Mikołaja Góreckiego i innych śląskich kompozytorów w polskim dziedzictwie kulturowym o historycznym znaczeniu, trwale zapisały się w świadomości społecznej na Śląsku, w kraju i na świecie.

 

PARTNERZY