GAME MUSIC FEST

GAME MUSIC FEST to interdyscyplinarny festiwal poświęcony tematyce muzyki w grach wideo, organizowany przez Filharmonię Śląską. Jego pierwsza edycja odbyła się w lutym 2023 roku i zgromadziła niemal 5 000 odbiorców. A to dopiero początek!

GAME MUSIC FEST powróci w dniach 19-21 kwietnia 2024 roku, pełen nowych emocji i wielkich wrażeń. Będzie jeszcze bardziej intensywny, zachwycający i zapierający dech w piersiach. Wejdź do gry i twórz GAME MUSIC FEST 2024 razem z Filharmonią Śląską!

GAME MUSIC FEST to:

  • 3 dni pełne wrażeń
  • 4 lokalizacje
  • 3 koncerty, w tym wielkie show w katowickim Spodku

Partnerem GAME MUSIC FEST jest Europejskie Miasto Nauki. Współorganizatorem wydarzenia jest Uniwersytet Śląski – Wydział Sztuki i Nauk o Edukacji w Cieszynie.

 

Wejdź w świat wielkich emocji!

 

19 kwietnia Cosmic Game Music Show w Planetarium Śląskim!

O godzinie 19.00 spotkamy się w Planetarium Śląskim podczas spektakularnego koncertu muzyki elektronicznej, połączonego z niezwykłymi wizualizacjami kosmicznymi. W Planetarium – Śląskim Parku Nauki wystąpi Tomasz Pauszek. Tomasz Pauszek to kompozytor, dyrygent, producent, wykonawca muzyki elektronicznej i instrumentalnej. Tworzy muzykę do programów telewizyjnych, bibliotek muzycznych oraz do gier. Jest autorem autorskich płyt, oscylujących brzmieniowo wokół szeroko pojętej elektroniki, chilloutu i muzyki filmowej. Przez cały okres kariery aktywnie koncertuje, traktując każdy występ jako osobny, niezależny, osobiście wymyślony i wyreżyserowany projekt, naszpikowany laserami, światłami oraz najnowszymi multimediami! 

Koncertowi towarzyszyć będzie wystawa „Aliaż sztuki i technologii” przygotowana przez studentów z Instytut Informatyki Uniwersytetu Śląskiego

 

20 kwietnia spotkamy się z Państwem podczas GAME MUSIC CONCERT w katowickim Spodku!

Muzyka z gier na żywo w katowickim Spodku! Multimedia, muzyka, światła, taniec – to wszystko i wiele więcej pozwoli nam przenieść się w wirtualny świat dzięki drugiej edycji spektakularnego GAME MUSIC CONCERT. Zobacz, jakie emocje może wywołać muzyka z najbardziej znanych gier komputerowych. Zanurz się w świat dźwięków w wyjątkowej odsłonie, z autorskimi wizualizacjami, stworzonymi specjalnie na ta okazję! 

 

 

KUP BILET

 

W programie tym razem znajdzie się muzyka z takich gier jak: Assassin’s CreedGod of WarMortal KombatCall of dutySkyrimMass Effect, Fortnite, League of Legends, HaloMinecraft, Everybody’s Gone to the Rapture, Horizon, Elden Ring, Final Fantasy w wykonaniu Chóru i Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Śląskiej.

Wykonawcy:

  • Chór Filharmonii Śląskiej
  • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
  • Radosław Droń – dyrygent
  • Jarosław Boberek – prowadzenie koncertu 

 

 

21 kwietnia – Game Music Fest – IN PROGRESS

21 kwietnia odbędzie się trzeci dzień Game Music Fest. Hasłem przewodnim jest IN PROGRESS – proces twórczy tworzenia muzyki do gier  pokazany z różnych perspektyw. Będzie to okazja aby poznać najnowsze rozwiązania, posłuchać ekspertów, kompozytorów, sounddesignerów. W programie panel dyskusyjny z udziałem kompozytorów, sound designerów, zawodowych graczy i naukowców, a także wernisaż prac dyplomowych. Na zakończenie wyjątkowy koncert muzyka filmowa w grach w wykonaniu Filharmonii Śląskiej – Śląskiej Orkiestry Kameralnej, z niesamowitymi efektami multimedialnymi prezentowanymi na ekranie hologramowym.

O godzinie 15.00 zapraszamy Państwa do biura Keywords Studios (ul. Zabrska 17, budynek A1), gdzie będzie miał miejsce Game Music Discussion Panel, z udziałem ekspertów i ludzi z branży gamedev – sound design. Zapraszamy na dyskusję na temat roli muzyki w dynamicznym świecie gier wideo. Nasi paneliści poruszą tematy związane z ścieżką dźwiękową i jak ogromny wpływ ma ona na odbiór gry, potrafi budować atmosferę, podkreślać emocje i wzmacniać narrację. Komponowanie muzyki do gier może być atrakcyjną ścieżką kariery, ponieważ zapotrzebowanie na wysokiej jakości ścieżki dźwiękowe stale rośnie. Dowiemy się jakie są trendy w muzyce do gier i jakie jest zaangażowanie orkiestr symfonicznych, eksperymentowanie z różnymi gatunkami muzycznymi oraz integrację muzyki z mechanikami gry, co pozwala graczom na jeszcze głębsze wczucie się w świat gier video. Proces tworzenia muzyki do gier opiera się na współpracy między kompozytorem a zespołem deweloperskim, przy uwzględnieniu opinii społeczności graczy. Czy muzyka jest w stanie zdefiniować całą grę? Te i inne tematy zostaną poruszone przez naszych ekspertów: Adam Skorupa, jeden z najbardziej znanych i doświadczonych polskich kompozytorów muzyki do gier wideo, Adam Wesołowski, Dyrektor Filharmonii Śląskiej, Agnieszka Szczęsna, Profesor Politechniki Śląskiej w Katedrze Grafiki, Wizji Komputerowej i Systemów Cyfrowych, Mat Ombler – Head of Music & Gaming Partnerships w Laced, a Keywords Studio, Wielka Brytania, Adrian Mierzwa, L&D Senior Training Specialist, Keywords Studios Katowice, psycholog, skoncentrowany na wpływach gier i muzyki.  

 

ZAPISY NA PANEL

 

O godzinie 17.00 w budynku Filharmonii Śląskiej odbędzie się wernisaż prac dyplomowych absolwentów kierunku Projektowanie gier oraz przestrzeni wirtualnej na Uniwersytecie Śląskim Wydział w Cieszynie.

Na zakończenie, o godzinie 18.00, w Sali Koncertowej Filharmonii Śląskiej wystąpi Filharmonia Śląska – Śląska Orkiestra Kameralna pod dyrekcją Radosława Dronia, która zaprezentuje muzykę filmową wykorzystywaną w grach! Tłem dla wydarzenia będzie niesamowita oprawa hologramowa, która połączona z muzyką, zapewni niezapomniane wrażenia dla widza.

KUP BILET

 

GAME MUSIC FEST 2023

Pierwsza edycja GAME MUSIC FEST spektakularnie rozpoczęła nową tradycję. Koncert w Spodku był prawdziwym widowiskiem, poświęconym tematyce muzyki w grach wideo i wszystkiego, co się z nią łączy. Publiczność zgromadzona na widowni nie tylko posłuchała soundtracków z 16 gier (w tym dwóch premierowo!) w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Śląskiej, ale również uczestniczyła w niezwykłym spektaklu, na który złożyły się multimedia, wizualizacje, pokazy cosplay, widowisko taneczne, pokazy ognia i wiele, wiele więcej. 

Po tak hucznym wstępie, drugi dzień festiwalu pozwolił przybliżyć tematykę muzyki w grach od strony producenckiej i kompozytorskiej. W budynku Filharmonii Śląskiej spotkali się znakomici goście: Adam Skorupa – jeden z najbardziej znanych i doświadczonych polskich kompozytorów muzyki do gier wideo, który w swoim dorobku ma ścieżkę dźwiękową do takich tytułów jak „Wiedźmin”, „Painkiller”, „Shadow Warrior”, czy „Diablo Immortal”, Bartosz Chajdecki – kompozytor, znany polskiej publiczności – i nie tylko – ze ścieżek dźwiękowych do filmów i seriali („Bogowie”, „Najlepszy”, „Mistrz”) oraz gamingowych („Space Tail”), Ben Parker – Lead Music Producer w Laced, londyńskim oddziale Keywords Studios, Partnera Strategicznego GAME MUSIC FEST, Tomasz Bonikowski – klawesynista, organista, kompozytor, gromuzykoznawca. Absolwent katowickiej Akademii Muzycznej, obecnie doktorant na Uniwersytecie Śląskim. Zajmuje się zarówno dawną muzyką klawiszową, jak i zupełnie nową muzyką z gier komputerowych, Adam Wesołowski – dyrektor Filharmonii Śląskiej, kompozytor, dyrygent i menadżer kultury oraz Michał „Wasiu” Wasik, który moderował GAME MUSIC PANEL. Co więcej, tego wieczoru odbył się także koncert muzyki z „Gry Szyfrów” w wykonaniu Kwartetu Opera oraz koncert hologramowy w wykonaniu Dombrova Piano Duo. Niezależnie, do dyspozycji gości były także strefy VR Filharmonii Śląskiej i Wydziału Sztuki i Nauk o Edukacji Uniwersytetu Śląskiego, wystawa AR oraz stoiska Keywords Studios i IPN Biura Nowych Technologii. 

Niezwykle istotnym elementem festiwalu był GAME MUSIC CONTEST, czyli międzynarodowy konkurs na stworzenie muzycznej wizytówki – „logotypu” muzycznego GAME MUSIC FEST. Zwycięzcą został Jakub Tokarczyk, a jego kompozycja zabrzmiała premierowo na otwarcie koncertu w Spodku.

17.02.2023 | piątek | g. 19
GAME MUSIC CONCERT
Spodek, Katowice

Zobacz reportaż z GAME MUSIC CONCERT 2023

Wykonawcy:

  • František Macek – dyrygent
  • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej

Program:

Muzyka z gier: Assassin’s Creed, Counter-Strike, Diablo II, Heroes of Might and Magic III, League of Legends, The Legend of Zelda, Mass Effect, Red Dead Redemption II, Resident Evil, Skyrim, World of Warcraft, Uncharted, Mortal Kombat, Space Tail, Clash II i Super Mario Bros

 

18.02.2023 | sobota | g. 16
GAME MUSIC FEST
Filharmonia Śląska, Katowice

Panel dyskusyjny
sala koncertowa im. K. Stryji | g. 16
Panel dyskusyjny z udziałem kompozytorów, twórców oraz osób z branży, poświęcony diagnozie rozwijającego się rynku muzyki z gier wideo. W panelu wezmą udział: Adam Skorupa, Bartosz Chajdecki, Peter McConnell (online), Ben Parker (Laced, Keywords Studios), Tomasz Bonikowski oraz Adam Wesołowski. Prowadzenie: Michał „Wasiu” Wasik. Wydarzenie będzie tłumaczone na język angielski.

Koncert hologramowy
sala koncertowa im. K. Stryji | g. 18
Koncert hologramowy Dombrova Piano Duo, czyli Łukasza Szubskiego i Krzysztofa Włodarczyka. W programie muzyka z gier wideo. 

Wydarzenia festiwalowe
Filharmonia Śląska | g. 16 – 19

  • prezentacja stanowisk VR Filharmonii Śląskiej i Wydziału Sztuki i Nauk o Edukacji Uniwersytetu Śląskiego
  • wystawa Augumented Reality
  • strefa networkingowa

 

GAME MUSIC CONTEST

Międzynarodowy Konkurs Muzyczny na muzyczne logo GAME MUSIC FEST

Jury Konkursu:

  • Bartosz Chajdecki – kompozytor
  • Adam Skorupa – kompozytor
  • Ben Parker – Lead Music Producer w Laced, londyńskim oddziale Keywords Studios, Partnera Strategicznego GAME MUSIC FEST
  • Adam Wesołowski – dyrektor Filharmonii Śląskiej

 

 

 

Partner Strategiczny

Keywords Studios

 

Partnerzy

Uniwersytet Śląski Wydział Sztuki i Nauk o Edukacji

Uniwersytet Śląski Instytut Sztuk Plastycznych

 

CD Action

 

Katowickie Inwestycje S.A.

 

Patronat medialny

Onet.pl

Antyradio

 

PARTNERZY