GAME MUSIC FEST

GAME MUSIC FEST

GAME MUSIC FEST to interdyscyplinarny festiwal poświęcony tematyce muzyki w grach wideo, organizowany przez Filharmonię Śląską. Jego pierwsza edycja odbyła się w lutym 2023 roku i zgromadziła niemal 5 000 odbiorców. A to dopiero początek!

GAME MUSIC FEST powróci w dniach 20-21 kwietnia 2024 roku, pełen nowych emocji i wielkich wrażeń. Będzie jeszcze bardziej intensywny, zachwycający i zapierający dech w piersiach. Wejdź do gry i twórz GAME MUSIC FEST 2024 razem z Filharmonią Śląską!

 

20 kwietnia spotkamy się z Państwem podczas GAME MUSIC CONCERT w katowickim Spodku!

Muzyka z gier na żywo w katowickim Spodku! Multimedia, muzyka, światła, taniec – to wszystko i wiele więcej pozwoli nam przenieść się w wirtualny świat dzięki drugiej edycji spektakularnego GAME MUSIC CONCERT. W programie tym razem znajdzie się muzyka z takich gier jak: Assassin’s CreedGod of WarMortal KombatCall of dutySkyrimMass Effect, Fortnite, League of Legends, HaloMinecraft, Everybody’s Gone to the Rapture, Horizon, Elden Ring, Final Fantasy w wykonaniu Chóru i Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Śląskiej.

 

 

 

KUP BILET

 

Wykonawcy:

 • Chór Filharmonii Śląskiej
 • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
 • Jarosław Boberek – prowadzenie koncertu 

 

 

21 kwietnia – Game Music Fest w Filharmonii Śląskiej

21 kwietnia odbędzie się drugi dzień Game Music Fest. Hasłem przewodnim jest IN PROGRESS – proces twórczy tworzenia muzyki do gier  pokazany z różnych perspektyw. W programie panel dyskusyjny z udziałem kompozytorów, sound designerów, zawodowych graczy i naukowców, wystawy „game art.” Na zakończenie wyjątkowy koncert muzyki z gier na hologram, organy, instrumenty perkusyjne i elektroniczne sample w wykonaniu wspaniałych muzyków: Romana Hyli (organy) i Krzysztofa Nowakowskiego (instrumenty perkusyjne).

O godzinie 17.00 zapraszamy Państwa do biura Keywords Studios w budynku Global Office Park, gdzie będzie miał miejsce panel dyskusyjny na temat roli muzyki w dynamicznym świecie gier wideo. Czy to dobry pomysł na karierę? Czy sztuczna inteligencja jest zagrożeniem dla tej gałęzi branży gamedev? Jakie są trendy? Na jakich założeniach opiera się proces tworzenia? Te i inne tematy poruszą nasi paneliści – uznani muzycy i przedstawiciele branży. Panel poprowadzi Michał Niechciał – FQA Project Manager w Keywords Studios. 

 

GAME MUSIC FEST 2023

Pierwsza edycja GAME MUSIC FEST spektakularnie rozpoczęła nową tradycję. Koncert w Spodku był prawdziwym widowiskiem, poświęconym tematyce muzyki w grach wideo i wszystkiego, co się z nią łączy. Publiczność zgromadzona na widowni nie tylko posłuchała soundtracków z 16 gier (w tym dwóch premierowo!) w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Śląskiej, ale również uczestniczyła w niezwykłym spektaklu, na który złożyły się multimedia, wizualizacje, pokazy cosplay, widowisko taneczne, pokazy ognia i wiele, wiele więcej. 

Po tak hucznym wstępie, drugi dzień festiwalu pozwolił przybliżyć tematykę muzyki w grach od strony producenckiej i kompozytorskiej. W budynku Filharmonii Śląskiej spotkali się znakomici goście: Adam Skorupa – jeden z najbardziej znanych i doświadczonych polskich kompozytorów muzyki do gier wideo, który w swoim dorobku ma ścieżkę dźwiękową do takich tytułów jak „Wiedźmin”, „Painkiller”, „Shadow Warrior”, czy „Diablo Immortal”, Bartosz Chajdecki – kompozytor, znany polskiej publiczności – i nie tylko – ze ścieżek dźwiękowych do filmów i seriali („Bogowie”, „Najlepszy”, „Mistrz”) oraz gamingowych („Space Tail”), Ben Parker – Lead Music Producer w Laced, londyńskim oddziale Keywords Studios, Partnera Strategicznego GAME MUSIC FEST, Tomasz Bonikowski – klawesynista, organista, kompozytor, gromuzykoznawca. Absolwent katowickiej Akademii Muzycznej, obecnie doktorant na Uniwersytecie Śląskim. Zajmuje się zarówno dawną muzyką klawiszową, jak i zupełnie nową muzyką z gier komputerowych, Adam Wesołowski – dyrektor Filharmonii Śląskiej, kompozytor, dyrygent i menadżer kultury oraz Michał „Wasiu” Wasik, który moderował GAME MUSIC PANEL. Co więcej, tego wieczoru odbył się także koncert muzyki z „Gry Szyfrów” w wykonaniu Kwartetu Opera oraz koncert hologramowy w wykonaniu Dombrova Piano Duo. Niezależnie, do dyspozycji gości były także strefy VR Filharmonii Śląskiej i Wydziału Sztuki i Nauk o Edukacji Uniwersytetu Śląskiego, wystawa AR oraz stoiska Keywords Studios i IPN Biura Nowych Technologii. 

Niezwykle istotnym elementem festiwalu był GAME MUSIC CONTEST, czyli międzynarodowy konkurs na stworzenie muzycznej wizytówki – „logotypu” muzycznego GAME MUSIC FEST. Zwycięzcą został Jakub Tokarczyk, a jego kompozycja zabrzmiała premierowo na otwarcie koncertu w Spodku.

17.02.2023 | piątek | g. 19
GAME MUSIC CONCERT
Spodek, Katowice

Zobacz reportaż z GAME MUSIC CONCERT 2023

Wykonawcy:

 • František Macek – dyrygent
 • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej

Program:

Muzyka z gier: Assassin’s Creed, Counter-Strike, Diablo II, Heroes of Might and Magic III, League of Legends, The Legend of Zelda, Mass Effect, Red Dead Redemption II, Resident Evil, Skyrim, World of Warcraft, Uncharted, Mortal Kombat, Space Tail, Clash II i Super Mario Bros

 

18.02.2023 | sobota | g. 16
GAME MUSIC FEST
Filharmonia Śląska, Katowice

Panel dyskusyjny
sala koncertowa im. K. Stryji | g. 16
Panel dyskusyjny z udziałem kompozytorów, twórców oraz osób z branży, poświęcony diagnozie rozwijającego się rynku muzyki z gier wideo. W panelu wezmą udział: Adam Skorupa, Bartosz Chajdecki, Peter McConnell (online), Ben Parker (Laced, Keywords Studios), Tomasz Bonikowski oraz Adam Wesołowski. Prowadzenie: Michał „Wasiu” Wasik. Wydarzenie będzie tłumaczone na język angielski.

Koncert hologramowy
sala koncertowa im. K. Stryji | g. 18
Koncert hologramowy Dombrova Piano Duo, czyli Łukasza Szubskiego i Krzysztofa Włodarczyka. W programie muzyka z gier wideo. 

Wydarzenia festiwalowe
Filharmonia Śląska | g. 16 – 19

 • prezentacja stanowisk VR Filharmonii Śląskiej i Wydziału Sztuki i Nauk o Edukacji Uniwersytetu Śląskiego
 • wystawa Augumented Reality
 • strefa networkingowa

 

GAME MUSIC CONTEST

Międzynarodowy Konkurs Muzyczny na muzyczne logo GAME MUSIC FEST

Jury Konkursu:

 • Bartosz Chajdecki – kompozytor
 • Adam Skorupa – kompozytor
 • Ben Parker – Lead Music Producer w Laced, londyńskim oddziale Keywords Studios, Partnera Strategicznego GAME MUSIC FEST
 • Adam Wesołowski – dyrektor Filharmonii Śląskiej

 

 

 

Partner Strategiczny

Keywords Studios

 

Partnerzy

Uniwersytet Śląski Wydział Sztuki i Nauk o Edukacji

Uniwersytet Śląski Instytut Sztuk Plastycznych

 

CD Action

 

Katowickie Inwestycje S.A.

 

Patronat medialny

Onet.pl

Antyradio

 

PARTNERZY