fbpx

Usłysz nas od_nowa

77. sezon artystyczny 2021_22 w Filharmonii Śląskiej

Grafika przedstawiająca Yaroslava Shemeta na błękitnym tle, z jaskrawożółtym napisem Usłysz nas od_nowa

Po miesiącach bez muzyki, po okresie odbierania jej przez ekrany komputerów, po momentach, w których czekaliśmy wszyscy na powrót normalności – usłysz nas od_nowa. Odnawiamy relacje, zdwajamy siły i w pełnej gotowości czekamy na Was. Pozwólcie muzyce dodać Wam sił i przypomnijcie sobie, jaką ma w sobie moc. Zasiądźcie na naszej widowni i od_nowa zakochajcie się w Filharmonii Śląskiej.

Muzyka to energia, pasja, symbioza talentu, ciężkiej pracy i radości. Muzyka to sposób ekspresji, przekazywania kawałka siebie. To przez nią na co dzień się komunikujemy. Używamy naszych głosów, rąk, całego ciała, aby piękno płynące z każdego taktu, każdej nuty, każdej pauzy, było jak najbliżej, byście mieli je na wyciągnięcie ręki.

Od_nowa to nie tylko wejście w świat koncertów w nową energią. To także kontynuacja – z jeszcze większą werwą – działań proekologicznych. EKO Koncerty, EKO Warsztaty, EKO Uczynki… to wszystko i wiele innych, codziennych działań będzie nam towarzyszyć dalej. Bądźcie EKO razem z nami – nieprzerwanie i od_nowa.

Odkryjcie od_nowa sposób uczestnictwa w koncercie i przekonajcie się, że może być on nie tylko ucztą dla uszu, ale i dla oczu. Poczujcie, jak technologia łączy się w doskonałej harmonii z tradycją poprzez nowy cykl HoloGramy. To u nas znajdziecie jedyną w Europie filharmoniczną salę wyposażoną w ekran mgłowy, przeznaczony do produkcji hologramów. To u nas zobaczycie, jak najnowsze zdobycze techniki współistnieją i uzupełniają się z muzyką na żywo. To z nami będziecie chcieli spędzać muzyczne chwile.

Od_nowa zachwyćcie się brzmieniem muzyki w wykonaniu naszego Chóru, Orkiestry Symfonicznej i Śląskiej Orkiestry Kameralnej, które w tym sezonie będą koncertować z wieloma wspaniałymi artystami. Na naszej estradzie zagoszczą tacy dyrygenci, jak m.in. Michał Nesterowicz, Christian Schumann, Hobart Earle, Massimiliano Caldi, Marcin Nałęcz-Niesiołowski, Maciej Tworek, Jacek Rogala, a także Dyrygent Honorowy naszej Orkiestry Symfonicznej, Mirosław Jacek Błaszczyk. Wśród solistów z kolei znajdą się takie nazwiska, jak: Anna Tsybuleva, Thibaut Garcia, Konstantin Boyarsky, Katerina Titova, Iwona Sobotka, Maciej Kułakowski,  Dmitri Udovichenko, Jakub Jakowicz, Anna Górecka, Beata Bilińska, Łukasz Długosz, Julian Gembalski, Aleksander Teliga, Mihail Mihaylov, czy też Janusz Wawrowski – a to tylko część naszych znakomitych gości!

Na koncertach zabrzmią takie dzieła, jak: Koncert fortepianowy G-dur Maurice’a Ravela, Messa da Requiem Giuseppe Verdiego, IX Symfonia e-moll Z Nowego Świata Antonína Dvořáka, muzyka z baletów Ognisty Ptak Igora Strawińskiego i Dziadek do orzechów Piotra Czajkowskiego i wiele innych wspaniałych dzieł, w tym prawykonań kompozycji takich twórców, jak: Mikołaj Piotr Górecki, Paweł Łukaszewski, Mikołaj Majkusiak, Adam Wesołowski, Adrian Robak, czy Piotr Pudełko.

Nie zabraknie także projektów, festiwali i innych wydarzeń specjalnych. Zaprosimy na 9. Międzynarodowe Dni H.M. Góreckiego pod hasłem Genesis, interdyscyplinarny projekt edukacyjny Tam sięgaj, gdzie wzrok nie sięga, pierwsze działania związane z XI Międzynarodowym Konkursem Dyrygentów im. G. Fitelberga (planowanym na 2023 r.), a także zaprezentujemy naszą współpracę z Kammersymphonie Berlin i odwiedzimy Filharmonię Berlińską.

To wszystko – i wiele więcej – znajdziecie w Filharmonii Śląskiej od września do grudnia 2021 roku. Kolejne miesiące to tylko dalsza dawka odkryć, emocjonujących koncertów, wybitnych artystów. Ale o tym dowiecie się już wkrótce. Program na pierwsze cztery miesiące 77. sezonu artystycznego 2021/2022 już teraz znajdziecie na naszej stronie internetowej. Bilety dostępne będą w kasie i online w drugiej połowie sierpnia.

Usłysz nas_od nowa – czekamy!

 

Program – wrzesień 2021 → zobacz

Program – październik 2021 → zobacz

Program – listopad 2021 → zobacz

Program – grudzień 2021 → zobacz

PARTNERZY