Administracja

Dyrektor

Adam Wesołowski


Sekretariat

Agata Kurowska

Jej życie nieświadomie nabrało muzycznego klimatu z dniem,  w którym przekroczyła progi Filharmonii Śląskiej, a było to kilkanaście lat temu. Od chwili, gdy zaczęła prace w sekretariacie muzyka towarzyszy jej każdego dnia. Za sprawą muzycznej rodziny – dzieci i męża – dźwięki otaczają ją nie tylko w pracy, ale i w domu. Zagorzała przeciwniczka grzybów – nie tylko tych trujących. 

Aleksandra Stacha

Wielu osobom filharmonia kojarzy się z koncertami wykonywanymi tylko dla wybranej grupy melomanów. Nic bardziej mylnego. Zmiana postrzegania filharmonii stanowi jeden z celów pracy Oli, który realizuje poprzez propagowanie koncertów z cyklu Młoda Filharmonia. Na co dzień pracuje w sekretariacie. Dzięki pracy nawiązuje wiele ciekawych kontaktów z ludźmi z całego świata a praca nad organizacją koncertów daje wgląd w kulturę danego kraju.  


Dział ds. Pracowniczych

Aldona Mendera – kierownik

Kierownik działu ds. pracowniczych,  zajmuje się głównie sprawami kadrowymi z zakresu prawa pracy oraz administracji i finansów.  Swoją postawą jak i słowem stara się wspierać pracowników Filharmonii Śląskiej. Ceni sobie twórców muzyki i wykonawców, dlatego dba o realizację udogodnień dla pracowników artystycznych.


Rzecznik Prasowy

Dorota Zdebska

Jest rodowitą krakowianką, zafascynowaną rozmaitością Śląska. Z muzyką jest związana od dziecka, kiedy zaczęła swoją edukację w tym zakresie. Na fortepianie nadal gra dla przyjemności. Lubi rozmawiać i współpracować z inspirującymi ludźmi. Uwielbia spacery brzegiem morza o każdej porze roku.


Biuro Koncertowe

Regina Gowarzewska – kierownik

Wychowywała się w garderobach polskich oper i filharmonii. Dyplomowana wokalistka po katowickiej Akademii Muzycznej, dziennikarz, prelegent, pierwsza Pani Gama (czyli specjalista od edukacji muzycznej najmłodszych), pasjonat-detektyw wyszukujący najpiękniejsze głosy (ku uciesze publiczności). Najlepiej odpoczywa w Beskidach lub we Włoszech, w wolnych chwilach słucha oper werystycznych, ogląda „Gwiezdne wojny” lub filmy z Universum Marvela.

Beata Gaczek-Żarska – zastępca kierownika

Konsultant ds. prawa autorskiego i ZAiKS. Zastępca Kierownika Biura koncertowego Filharmonii Śląskiej.  Z instytucją związana od ponad 20 lat. Ceniony specjalista w zakresie organizacji wydarzeń artystycznych, główny koordynator współpracy z PWM oraz ZAiKS, a także koordynator licznych projektów ministerialnych. Absolwentka Uniwersytetu Śląskiego na Wydziale Artystycznym.

Barbara Badura 

Muzyka wypełnia każdą chwilę jej życia. Będąc magistrem sztuki jeśli jej nie wykonuje, to jej słucha. Jeśli nie śpiewa, to dyryguje. Jeśli nie dyryguje, to jako prelegentka spełnia się artystycznie na estradach. Podśpiewuje sobie nawet jeżdżąc na rowerze i przemierzając górskie szlaki. Praca z zespołami, które prowadzi twardą ręką, nie przypominają jednak kryminałów, które uwielbia. Lubiąc pracę z dziećmi organizuje i bierze udział w koncertach dla najmłodszych i ich rodzin.

Aleksandra Rurańska

Przypadek lub może zrządzenie losu zdecydowały o jej pracy w Filharmonii. Pełna zapału, ciekawska technowinka, która od 2014 roku nie rozstaje się z klawiaturą… komputera, a nie fortepianu. Ceni różnorodność, zaangażowanie i innowacyjność. Wielbicielka brzmienia wiolonczeli. Twierdzi, że nie ma rzeczy niemożliwych. Uzależniona od słońca i gorących rytmów, żądna przygód amatorka fotografii i dobrego filmu.

Jolanta Schmidt

Muzyka jest jej pierwszą miłością odkąd uczyła się gry na klawiaturze narysowanej na stole, zanim rodzice odważnie zainwestowali w pianino. Opowiadanie dzieciom i młodzieży o muzyce sprawia jej prawdziwą radość, a w jej domu radiowa dwójka hula od rana do nocy. Nie samą muzyką jednak człowiek oddycha, a oddychanie to dla niej ważny temat od dawna uprawia Tai Chi i interesuje się zdrową kuchnią. Od męża, historyka jazzu, zaraziła się nie tylko jazzem ale i Kresami, których malowniczość uwielbia odkrywać w książkach i zbyt rzadkich podróżach.

Adam Żaak

Nauczył się rozróżniać kolory biały i czarny, więc zaczął grać na fortepianie i organach. Przekrzykując kolegów, usłyszał swój głos, dlatego śpiewa na scenach i estradach. Lubił przebieranki, dlatego został aktorem. Doszedł do wniosku, że lubi stać twarzą do orkiestry i został dyrygentem. Ceni sobie kontakt z Publicznością, dlatego to, czego się nauczył prezentuje podczas koncertów, a że ma „gadane”, jest jeszcze prelegentem. Uwielbia kawę z mlekiem, ale to chyba nie dotyczy działalności artystycznej.

Agnieszka Żaak

Z muzyką związana jest od dziecka. Po ukończeniu drugiego stopnia szkoły muzycznej wybrała zupełnie inną drogę akademicką. Z wykształcenia socjolog reklamy i dziennikarz. Jej super moc – czytanie klucza altowego. W wolnych chwilach uczy się koreańskiego, pożera seriale i wypija hektolitry herbaty.


Biuro Marketingu, Promocji i Projektów

Elżbieta Huzior – zastępca kierownika

Energetyczna miłośniczka minimalistycznych podróży. Maratonka, dla której nigdy nie jest za mało gór, lasu, natury i kina. Wielbicielka zwierząt, zwłaszcza tych opuszczonych.  W wolnych chwilach… nie nudzi się, bo życie jest za krótkie!

Monika Adamczyk

Śpiewając w szkolnym chórze nie przypuszczała, iż będzie kiedyś pracowała w filharmonii, swoją przyszłość widziała raczej wśród książek. Dla Kafki rozpoczęła drugie studia. Uwielbia czytać, pić kawę, tańczyć do utraty tchu i nocą patrzeć w czerń nieba. Studia filozoficzne nauczyły ją dystansu do rzeczywistości i umiejętności spojrzenia na problem z wielu perspektyw. W pracy zawodowej nie boi się wyzwań i trudnych zadań, choć bez dobrego planu, organizacji i współpracy z innymi osobami, powodzenie nie byłoby możliwe. Pracuje w filharmonii 15 lat i ciągle uczy się czegoś nowego.

Tomasz Olszewski

Zajmuje się projektowaniem infografik, prezentacji oraz wydawnictw Filharmonii Śląskiej:  od piktogramu, przez afisze,  do książki okolicznościowej. Muzyka jest dla niego jedną z ważniejszych dziedzin życia, poprzez monochromy i głębokie kolory potrafi ją zobrazować nie tylko w grafice, lecz także na płótnie – bo malarstwo to szersza paleta wyrazu.

Marta Szybiak

Związek z muzyką był jej od zawsze przeznaczony – jej rodzice poznali się pracując w Chórze Filharmonii Śląskiej. Ukończyła szkołę muzyczną II stopnia w klasie klarnetu, który mimo wybranych kierunków studiów niezwiązanych z muzyką, towarzyszy jej do dziś. Z wykształcenia dziennikarz i medioznawca, interesuje się filmem, teatrem i wszystkim, co jest związane z reklamą i marketingiem. Wyznaje zasadę „ciężko pracuję, by mój kot miał godne życie”.

Gracjan Żarski

Ukończył z wyróżnieniem Wydział Pedagogiczno-Artystyczny na Uniwersytecie Śląskim.


Dział Administracyjno-Techniczny

Magdalena Lenart – kierownik

Przewodniczy filharmonicznemu działowi o bardzo złożonym profilu działalności. To właśnie w dziale administracyjno-technicznym rozwiązywane są m.in. kwestie zarządcze budynku, wszelakich zakupów jak i stricte muzyczne np. związane z instrumentarium. Magdalena, zarządza więc technicznym obliczem muzyki. Muzykę nosi w sercu, ale także stara się przekuć ją w obraz nadzorując estetykę filharmonicznych wnętrz i oprawę koncertów.

Adrian Mendera – zastępca kierownika

Specjalista od zadań o profilu techniczno-inżynieryjnym. Koordynuje pracę techniczne i konserwacyjne w przestrzeniach filharmonicznych oraz logistyczne podczas podróży muzycznych naszych zespołów.  Jego serce płonie do kompozytorów południowego pochodzenia, w szczególności zaś do brazylijskiej samby.

Justyna Berlik

Sprawuje pieczę nad majątkiem ruchomym Filharmonii, w tym także instrumentarium. Czuwa nad naszym zapleczem biurowym i czystościowym, a jej powierzchowność umila codzienną pracę. Czuje miętę do symfonicznych wydań rockowych kawałków i muzyki filmowej.

Katarzyna Masiulanis

Jako specjalista zajmuje się głównie opracowywaniem i współrealizacją projektów Filharmonii o profilu  inwestycyjnym, wizerunkowym czy CSR-owym. Uważa iż medycyna, prawo, finanse to strefy dzięki którym sprawnie funkcjonujemy, lecz muzyka i sztuka to dziedziny dla których żyjemy. Wypoczywa przy kompozycjach rosyjskiego romantyzmu jak i muzyce współczesnej. 


Dział Finansowo-Księgowy

Justyna Rusecka – główna księgowa


Joanna Masarczyk-Bełz

Wywalczyła dofinansowanie projektu rozbudowy Filharmonii, była jego koordynatorką. Teraz zajmuje się kontrolą zarządczą, zamówieniami i projektami. Lubi wyzwania. Studia wykonalności pisze przy muzyce cerkiewnej. Do pracy jeździ rowerem. Kocha góry i dalekie wyprawy.

Adam Piątek – Inspektor Ochrony Danych, Administrator Systemów Informatycznych

Rafał Żukociński – Główny Specjalista ds. BHP


Pracownicy techniczni


Dział gospodarczy

PARTNERZY