Game Music Fest Between
Game Music Fest Between- interdyscyplinarny festiwal muzyki z gier komputerowych- pomiędzy muzyką, biznesem i nowymi technologiami.
Game Music Fest Between jest 3 odsłoną interdyscyplinarnego festiwalu muzyki z gier. Opiera się na kooperacji kultura-biznes-nauka i stanowi swoisty transfer wiedzy. Wydarzenia w ramach projektu odbędą się 8 grudnia 2024 roku w Filharmonii Śląskiej, a także będą udostępnione na kanale YouTube, w mediach społecznościowych oraz poprzez webinary online.
W ramach projektu odbędą się następujące wydarzenia:
5 webinariów online, prezentujących różne perspektywy kooperacji miedzy branżami- technologii, kultury i biznesu, w tym: dotyczące wykorzystania Internetu rzeczy w kulturze, elementów muzyki klasycznej wykorzystywanych w grach, prototypu gry Soundjobs, zasad tworzenia muzyki w grach czy wyników badań nad ekonomicznymi efektami kooperacji kultury z branżą gamingową.
Panel dyskusyjny Woman in Games, poświęcony roli muzyki w grach z perspektywy uczestniczek. Women in Games to globalna organizacja non-profit. Jej celem jest stworzenie równego i bezpiecznego środowiska, które wzmacnia pozycję kobiet w globalnym ekosystemie gier, aby kształtować przyszłość gier i branż kreatywnych. Uczestniczkami panelu będą soundesignerki, przedstawicielki start-upów z branży gamedev z różnych krajów i kręgów kulturowych.
Koncert muzyki z gier komputerowych GAME MUSIC FEST BETWEEN | Mikołajkowy koncert multimedialny | PGE – HoloGramy w wykonaniu Śląskiej Orkiestry Kameralnej.
Wystawa „Sztuka i technologia” przedstawiająca prace prezentowane w technologii Augmented Reality zrealizowane przez studentów kierunku Projektowanie Gier i Przestrzeni Wirtualnej na zajęciach prowadzonych przez dr hab.Kaję Renkas prof.UŚ. Na wystawie zostaną zaprezentowane prace, których motywem przewodnim jest mariaż rzeczywistości ze światem gier. Studenci tworząc swoje prace inspirowali się architekturą śląska, głównie Katowic dodając wykreowanym przez siebie obrazom wersję animowaną, gdzie odbiorca spotkać może przeróżnych bohaterów ze świata gier. Wszystkie prace posiadają swoje „rozszerzenie” w formie krótkiej animacji, bardzo łatwo dostępnej dla każdego posiadacza smartfona. Wystawa pozwala na wprowadzenie interakcji widz-dzieło oraz na oswojenie odbiorcy z łatwą w użyciu technologią.
Strefa prezentacje Politechniki Śląskiej – interaktywne stanowisko pokazowe gier komputerowych w tym również AI, na temat dźwięku i sztucznej inteligencji w grach, wraz z prelekcjami.