Przyjedziemy do Was

Filharmonia Śląska od ponad 60 lat przyjeżdża do przedszkoli, szkół i ośrodków kultury z koncertami edukacyjnymi.  Każda z audycji i koncertów dostosowana jest do wieku słuchacza, a co miesiąc proponujemy inną tematykę zajęć. Każdy z cyklów dostosowany jest do konkretnej grupy wiekowej, by przygotowana przez nas forma koncertu oraz komentarz słowny mógł jak najlepiej trafić do młodego melomana i zarazić go naszą pasją jaką jest muzyka.

 

Pani Gama zaprasza! (3+)

Jest to cykl audycji dla przedszkolaków, które prowadzą Barbara Badura oraz Adam Żaak. Podczas tych zajęć dzieci poznają instrumenty i gatunki muzyczne, ale przede wszystkim świetnie się bawią i czynnie uczestniczą w zajęciach.

 

Spotkania z muzyką (7+)

Dla trochę starszych dzieci proponujemy Spotkania z muzyką, to znaczy cykl koncertów umuzykalniających dla dzieci w szkołach  instytucjach kultury. Koncerty prezentują zróżnicowaną tematykę w oparciu o epokę, położenie geograficzne, styl muzyczny, brzmienie instrumentów, czy też o twórczość konkretnego kompozytora. W ciągu 45 minut przedstawiamy muzykę wraz ze słowem dostosowanym do wieku młodego słuchacza. Każdego miesiąca odkrywamy zupełnie inny rodzaj muzyki i instrumenty, które można zobaczyć z bliska.

 

Audycje szkolne (12+)

Dla tych już bardziej wykształconych melomanów, proponujemy audycje szkolne ? koncerty muzyki zarówno naszych jak i dawnych czasów. 45 minutowe audycje muzyczne, zawsze z komentarzem słownym, wprowadzają młodych słuchaczy w świat muzyki jaka powstawała w ciągu ostatnich stuleci.

 

PARTNERZY