Pomysły na wycieczki z klasą

Wycieczka szkolna zawsze jest wielką przygodą, a co dopiero, gdy można wybrać się do niezwykłych krain przybliżanych przez muzykę! Oferujemy dla grup szkolnych i przedszkolnych koncerty, które odbywając się w godzinach porannych są doskonałym pomysłem na uzupełnienie zajęć.

 

Muzyczne przedszkole (3+)

Jest to cykl koncertów dla przedszkolaków, które odbywają się w sali kameralnej Filharmonii Śląskiej. Koncerty prowadzi Adam Żaak, który zawsze dba o to, by jego słowa trafiły do młodych słuchaczy. Dzieci poznają świat, zadając mnóstwo pytań, a tymi muzycznymi zajmiemy się my. Filharmonicy pokażą młodym melomanom instrumenty muzyczne i pomogą im przyswoić podstawowe pojęcia związane z wiedzą muzyczną. Zajęcia trwają 45 minut.

 

Kameralne spotkania z muzyką (7+)

Zapraszamy naszych młodych melomanów do sali kameralnej Filharmonii Śląskiej na 45 minutowe koncerty, raz w miesiącu we wtorkowe przedpołudnia. Koncerty prowadzone są przez Joannę Schmidt w sposób dostosowany do grupy wiekowej. Każdy z koncertów powtarzany jest dwukrotnie, o godzinie 9.30 i 11.

 

Młoda Filharmonia (6+)

Koncerty z tego cyklu odbywają się nie tylko popołudniami, ale i w godzinach porannych, więc jest to doskonały pomysł na spędzenie czasu w Filharmonii nie tylko z rodzicami, ale i z klasą!

Jest to cykl koncertów kameralnych, chóralnych i symfonicznych dla dzieci i młodzieży w wieku szkolnym. Każdego miesiąca proponujemy inny temat i program koncertu, na który zapraszamy do Sali koncertowej im. Karola Stryji w Filharmonii Śląskiej.

Koncerty prowadzi Regina Gowarzewska, doświadczona prelegentka, interesująco komentująca prezentowaną muzykę i przedstawiająca jej twórców. Programy i obszerne komentarze słowne metodycznie prezentują rozmaite aspekty muzycznego skarbca. Koncerty Młodej Filharmonii cieszą się coraz większym zainteresowaniem młodych słuchaczy.

PARTNERZY