PL |  EN

WALENTYNKI W RYTMIE TANGA


Kwartet „Fourmat Gabriel” w czwartek 14 lutego będzie bawił zakochanych podczas filharmonicznych „Walentynek w rytmie tanga”. Program, jaki na tę okazję przygotował będzie cieszył i bawił. Polecamy!
„Fourmat Gabriel” tworzą sprawdzeni i doświadczeni muzycy, na co dzień współpracujący z wieloma zespołami i orkiestrami muzyki klasycznej i rozrywkowej. Gabriel Koszela (obój, maracasy, gwizdki, lider) jest pierwszym oboistą Opery Śląskiej w Bytomiu, kompozytorem i aranżerem muzyki eksperymentalnej i elektronicznej. Wiolonczelista Jacek Gwizdon to wiodący muzyk klasycznych scen kameralnych i nie tylko, jest też zastępcą koncertmistrza (grupy wiolonczel) Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Śląskiej. Działalność kontrabasisty Ronalda Tuczykonta koncentruje się głównie na muzyce jazzowej, choć do niej się nie ogranicza. Współpracuje z wybitnymi muzykami tego gatunku, jak m.in. Tom Pereira, Twerrence Ngassa i Carmelo. Jest absolwentem słynnego Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach. Akordeonista Tomasz Picz to muzyk o szerokich zainteresowaniach, laureat i uczestnik wielu konkursów akordeonowych, absolwent katowickiej uczelni muzycznej.
Kanwą walentynkowego wieczoru Kwartetu „Fourmat Gabriel” będą najsłynniejsze Tanga Astora Piazzolli w aranżacji pianisty występującego z Zespołem pianisty – Klaudiusza Janii.
Z Kwartetem „Fourmat Gabriel” zaśpiewa Aleksandra Stokłosa. Pojawi się również na estradzie para tancerzy – Gabriela i Sebastian Kubaccy. Koncert poprowadzi Regina Gowarzewska.

 


14 lutego 2019, czwartek godz. 18.00
Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
Walentynki w rytmie tanga
„Fourmat Gabriel” w składzie:
Gabriel Koszela – obój, instrumenty perkusyjne
Jacek Gwizdon – wiolonczela
Ronald Tuczykont – kontrabas
Tomasz Picz – akordeon
z gościnnym udziałem:
Aleksandra Stokłosa – wokal
Gabriela i Sebastian Kubaccy – taniec
Regina Gowarzewska - prowadzenie
 

    Projekt "Rozbudowa Filharmonii Śląskiej w Katowicach" współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Priorytetu XI Kultura i Dziedzictwo Kulturowe, Działania 11.2 -Rozwój oraz poprawa stanu infrastruktury kultury o znaczeniu ponadregionalnym Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2007-2013.