PL |  EN

NOC MUZEÓW Z LEKCJĄ ŚPIEWANIA

 

 

W Filharmonii Śląskiej im. Henryka Mikołaja Góreckiego trwa Majówka z Moniuszką, realizowana na cześć kompozytora, który urodził się 5 maja, 200 lat temu. Stanisław Moniuszko najpowszechniej kojarzony jest z naszymi narodowymi operami Halka i Straszny dwór oraz pieśniami wydanymi w 12 zeszytach Śpiewnika domowego.

W Majówce z Moniuszką jest kilka okazji, by i słuchacze mogli podchwycić znane melodie i… zaśpiewać razem a artystami. Najgoręcej filharmonicy będą do tego zachęcać w sobotnią Noc Muzeów 18 maja.
Pieśni solowe i utwory chóralne Stanisława Moniuszki prezentować będą: Chór Filharmonii Śląskiej pod dyrekcją Jarosława Wolanina oraz Magdalena Pilarczyk (mezzosopran) i Patryk Wyborski (baryton) oraz Adam Eibin (fortepian). Całość poprowadzi Adam Żaak. A zaplanowano również zajęcia warsztatowe z emisji głosu. Mają być pełną humoru interaktywną lekcją nocnego śpiewania. To taka lekka, niezobowiązująca próba, byśmy po Moniuszkowskich obchodach potrafili coś z jego Śpiewnika domowego zanucić.

18 maja 2019, sobota godz. 20.00
Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
Noc muzeów – Interaktywna lekcja nocnego śpiewania
w ramach projektu Gdybym miał Twój dar podbijania serc...– Majówka z Moniuszką
Chór Filharmonii Śląskiej
Jarosław Wolanin – dyrygent, przygotowanie chóru
Magdalena Pilarczyk – mezzosopran
Patryk Wyborski - baryton
Adam Eibin – fortepian
Adam Żaak – prowadzenie koncertu i zajęć warsztatowych z emisji głosu
W programie: pieśni solowe i utwory chóralne Stanisława Moniuszki


Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu "Moniuszko 2019 - Promesa" realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca

                     

                            

 

Projekt "Rozbudowa Filharmonii Śląskiej w Katowicach" współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Priorytetu XI Kultura i Dziedzictwo Kulturowe, Działania 11.2 -Rozwój oraz poprawa stanu infrastruktury kultury o znaczeniu ponadregionalnym Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2007-2013.