PL |  EN

MUZYKA I HUMOR
Z ORKIESTRĄ KOLEŻEŃSKĄ LES FEMMES

Miał być jeden koncert, ale bilety szybko się rozeszły, więc w niedzielę 27 stycznia Orkiestra KoleŻeńska Les Femmes pod batutą Joanny Natalii Ślusarczyk zagra dwa koncerty. W każdym – karnawałowe przeboje z dużą dawką dobrego humoru, którego gwarantem będzie Czesław Jakubiec.
Artystki i artysta nie tylko odkryją przed słuchaczami sekrety muzyki poważnej, ale i zagwarantują chwilę zapomnienia od codziennych trosk i porządną dawkę wciągającej rozrywki.
Czesław Jakubiec, jako śpiewak operowy obdarzony poczuciem humoru, od lat z powodzeniem łączy dwa światy – muzyczny i komediowy. Na scenie kieruje nim pasja, fachowa wiedza, olbrzymia wrażliwość i równie ogromny dystans. Bawi się tym, co robi i dokłada wszelkich starań, by zagwarantować swoim widzom szczerą radość i chwilę wytchnienia od szarej rzeczywistości. Jego pracę najtrafniej charakteryzują trzy charyzmy: ciepło, obecność, siła. Wykorzystuje je, by na oczach publiczności tworzyć wielowymiarowe widowisko, które łączy w sobie to, co najlepsze ze świata muzyki, komedii i teatru, czyli wyśmienitą muzykę, dobrą zabawę, chwilę wzruszenia.
Artysta grał wszędzie i ze wszystkimi – ale najlepiej się czuł, występując wspólnie z Arturem Andrusem, kabaretem Hrabi, Andrzejem Poniedzielskim – ten rodzaj wrażliwości odpowiada mu najbardziej. Jest laureatem wielu nagród, m.in. Grand Prix Lidzbarskich Wieczorów Humoru i Satyry, zdobywcą Grand Prix Mazurskiego Lata Kabaretowego „Mulatka” w Ełku i zwycięzcą One Ryj Show w ramach Rybnickiej Jesieni Kabaretowej „Ryjek”.27 stycznia 2019, niedziela godz. 16.30 i 19.00
Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
Muzyka i humor
Orkiestra KoleŻeńska Les Femmes
Joanna Natalia Ślusarczyk – dyrygentka
Czesław Jakubiec – prowadzenie koncertu
W programie: karnawałowe przeboje z dużą dawką dobrego humoru

    Projekt "Rozbudowa Filharmonii Śląskiej w Katowicach" współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Priorytetu XI Kultura i Dziedzictwo Kulturowe, Działania 11.2 -Rozwój oraz poprawa stanu infrastruktury kultury o znaczeniu ponadregionalnym Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2007-2013.